Središnji dio priprema bit će u Umagu gdje momčad putuje 2. siječnja.

Nakon dvije važne vezane pobjede ostvarene u Varaždinu i Šibeniku u Gradskom vrtu je zavladao mir, barem što se tiče aktivnosti prve momčadi. Igrači (oni koji nemaju reprezentativne obveze) i stožer nakon utakmice sa Šibenikom otišli su na zasluženi odmor, a trener Rene Poms novo okupljanje zakazao je za 5. prosinca. S naglaskom da je igračima za prva dva tjedna savjetovan potpuni odmor i punjenje baterija, dok su za zadnji tjedan pred početak priprema za proljetni dio sezone dobili plan i program po kojem će raditi.

Pripremni period bit će odrađen u Osijeku, gdje će Bijelo-plavi trenirati od 5. do 22. prosinca, te od 27. prosinca do 2. siječnja kada je zakazan odlazak na središnji dio priprema u Umag. Bijelo-plavi će tamo boraviti dva tjedna, a u tijeku je definiranje pripremnih utakmica za nastavak sezone koja će početi ogledom protiv Rijeke u 18. kolu SuperSport HNL-a na rasporedu 21. siječnja na stadionu Gradski vrt.