Stjepan Čordaš je i nadalje rekorder NK Osijek po broju odigranih sezona u redovima Bijelo-plavih.

U klupskoj monografiji „Naprijed naši Bijelo-plavi“, poznatog osječkog sportskog novinara Dragutina Keržea, sažeto je puno toga o najistaknutijim pojedincima kroz povijest Nogometnog kluba Osijek. Kada netko čak 13 sezona odigra u bilo kojem klubu, posebice profesionalnom, svakako zaslužuje status klupske legende. To je u našem slučaju Stjepan Čordaš, bivši istaknuti prvotimac Osječana iz prošloga stoljeća, koji je prošao uistinu puno toga u Gradskom vrtu. I u vrijeme onih famoznih kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu, o kojima se dugo pričalo u gradu na Dravi. Nakon što se potpuno afirmirao kao jedan od najboljih prvotimaca, imao je čast biti i kapetan momčadi, a kada je objesio kopačke o klin, iskazao se i kao uspješan trener Bijelo-plavih. Čordaš je, inače, rođen 18. studenoga 1951. u Osijeku, a nama je zadovoljstvo poželjeti mu sve najbolje za njegov 71. rođendan!

Iskazao se i kao trener Osijeka

Upravo je Čarli rekorder po broju natjecateljskih godina koje je igrački proveo u redovima najpopularnijeg osječkog i slavonskog sportskog kolektiva. Još od 1969. pa zaključno s 1982. bio je jedan od predvodnika generacije koja se 1977., nakon 21 godine, vratila na prvoligašku scenu bivše Jugoslavije. Imao je odlike nogometaša koji je svojim potezima mogao riješiti utakmicu, a da je bio majstor s loptom svjedoči i činjenica da su ga Amerikanci pozvali da kod njih igra mali nogomet i pridonese njegovoj promociji u SAD-u. Kao trener je u više navrata vodio Osječane, s kojima je ušao i u prvo prvenstvo HNL-a ’92 i osvojio odlično treće mjesto, što je u kontekstu činjenice da nijednom nismo bili domaćini zasigurno jedan od najvećih klupskih dosega u povijesti. Treba napomenuti da je u bijelo-plavom dresu igrao i Stjepanov sin Darko.