Smoje je bio kapetan momčadi u kojoj je prednjačio svojom borbenošću, a za Osijek je odigrao 199 službenih utakmica.

Ivo Smoje definitivno je nogometaš koji je obilježio jedno razdoblje Bijelo-plavih. Uostalom, bio je kapetan, ljubimac navijača zbog svoje bespoštedne borbe na terenu i uvijek iskazane požrtvovnosti. Stoga će mu danas mnogi zasigurno poželjeti sretan 44. rođendan, a naravno da se i NK Osijek pridružuje najljepšim željama! Rođen je 21. studenoga 1978. u osječkom KBC-u, a prije nego li je stigao u Gradski vrt probijao se u donjogradskoj Olimpiji. Trenirati s prvom momčadi Bijelo-plavih počeo je '96, no nije se tada uspio zadržati među prvotimcima, pa se spustio u niže lige igrajući za Valpovku i Grafičar.

Trostruki Kohortin izbor za igrača sezone

Iz amaterskog okruženja uspio je potpisati ugovor s Dinamom koji ga je slao na posudbe u Sesvete, Segestu i Kamen Ingrad u kojem se prvoligaški etablirao. Stoga je, dakako, prihvatio poziv svoga Osijeka i 2004. debitirao protiv Slaven Belupa. Bio nam je stožerni igrač do 2009. kada je odlučio jednu sezonu provesti u redovima Hajduka, ali mu je ipak puno ljepše bilo vratiti se u rodni grad. Ostvario je ukupno 199 nastupa za Osječane, uz 18 golova, a kako su ga doživljavali navijači najbolje svjedoči čak trostruki izbor Kohorte za najboljeg igrača sezone! Karijeru je prisilno, zbog ozljede, završio 2014., a kasnije se okušao i na dužnosti tehničkog direktora, zatim i pomoćnog trenera, a sada je klupski skaut.