Šuker je krajem osamdesetih blistao u bijelo-plavom dresu te je svakako i najpoznatiji osječki nogometaš svih vremena.

Prvog dana 1968. godine u osječkoj je bolnici rođen zasigurno najpoznatiji osječki nogometaš svih vremena. Sretan 55. rođendan želimo Davoru Šukeru, našem bivšem igraču koji je postao planetarno popularan, prvenstveno zahvaljujući sjajnim nastupima za reprezentaciju Hrvatske. Imao je tek 16 godina kada je (1984.) debitirao za seniorsku momčad Osijeka i vrlo je brzo postao njezin najproduktivniji igrač. Prvi veliki uspjeh ostvario je igrajući za mladu selekciju nekadašnje Jugoslavije na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Čileu 1987., kada je s Prosinečkim, Bobanom i ostalima osvojio zlato i bio drugi strijelac. U sezoni 1988/89 ostvario je dotad nezabilježeni doseg za jednog osječkog prvotimca, postavši najbolji „topnik“ državnog prvenstva kao napadač prvoligaša iz Gradskog vrta. Njegova ukupna statistika vezana uz Bijelo-plave završila je s 91 nastupom, uz 40 postignutih golova.

"Zlatna kopačka“ iz 1998. godine

Bio je uistinu centarfor posebnoga kova, a najbolju potvrdu svoje klase dobio je na Svjetskom prvenstvu 1998. u Francuskoj. Predvodio je „Vatrene“ na putu do povijesne bronce, našeg prvog odličja na najvećim natjecanjima. Zaslužio je trofej „Zlatna kopačka“ kao najbolji strijelac Mundijala, zabivši 6 pogodaka u 7 odigranih utakmica. Tomu treba pridodati i „Srebrnu loptu“ jer je službeno bio odmah iza najboljeg igrača Prvenstva, Brazilca Ronalda. Vrijedno je istaknuti i kako je bio proglašen najboljim sportašem Hrvatske. Dres s državnim grbom nosio je 69 puta, a suparničku je mrežu pogađao 45 puta. Dvije je sezone proveo u Dinamu, dok je inozemnu karijeru najzapaženije odrađivao u Sevilli, zatim u slavnom Realu s kojim je bio i prvak Europe. Igrao je i za Arsenal, West Ham i Munchen 1860. Kockasta „devetka“ bila je godinama iznimno popularna i mogla se vidjeti na mnogim ljubiteljima nogometa diljem svijeta, bez obzira na nacionalnu i navijačku pripadnost.