Prvo će od 11 sati Osječani igrati protiv Kopra, a dva sata kasnije suparnik će im biti Honved.

Nogometaši Osijeka ove će subote odigrati prve dvije kontrolne utakmice na pripremama u Umagu. Prvo će od 11 sati protivnik našoj momčadi biti slovenski Koper, a dva sata kasnije, također u kompleksu Stella Maris – Plava laguna, s druge će strane biti mađarski Honved. Za prvi je dvoboj trener Poms odredio sljedeće igrače: Ivušić, Kolić, Bartolec, Bukvić, Alexander, Cheberko, Leovac, Barri, Bakić, Hiroš, Fiolić, Živković, Omerović, Špoljarić i Mance. Koper je proteklu jesen okončao na visokoj, drugoj poziciji među najboljim klubovima Slovenije s 13 bodova zaostatka za već sada teško dostižnom Olimpijom. U 20 odigranih susreta ostvarili su 10 pobjeda te po 5 remija i poraza. Predvodio ih je vrlo učinkoviti ofenzivni veznjak Kotnik s 9 postignutih pogodaka, a tamo je i bivši krilni igrač Osijeka II Krajinović koji je prije tri godine napustio Gradski vrt.

Trojica u poštednom režimu

Od 13 sati Bijelo plavi će odmjeriti snage s Honvedom koji je trenutno pretposljednji u prvenstvu naših sjevernih susjeda. Odnedavno im je trener hrvatski stručnjak Klafurić kojemu je povjerena izazovna zadaća spašavanja prvoligaškog statusa. Imaju puno stranaca u svojim redovima, a među internacionalcima su i trojica s HR putovnicom: Capan, I. Lovrić i Prenga. Za taj dvoboj osječki stručni stožer odredio je preostali raspoloživi kadar u kojem su: Malenica, Barešić, Gržan, Žaper, Barišić, Jurčević, Nejašmić, Jugović, Caktaš, Babić, Lovrić, Janjić, Topčagić i Mierez. Ovaj puta su na poštedi Škorić i Lončar koji su nekoliko dana bili odsutni s treninga zbog bolesti, Beljo je imao povišenu temperaturu dok je Cvijanović i dalje u fazi rehabilitacije. Nema ni Kleinheislera koji zbog gnojne angine (još) nije ni doputovao u Istru.

Obje utakmice navijači i simpatizeri Bijelo-plavih moći će pratiti u izravnom prijenosu na klupskom YouTube kanalu.