U posljednjoj provjeri Osječani su pokazali vrlo dobru igru i zaslužili pobjedu.

Vrlo je zanimljiva bila utakmica između Osijeka i MOL Fehervara na kraju naših priprema u Umagu. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova iako je bilo dosta uzbudljivo na terenu, uz vrlo dobru igru i dominaciju Bijelo-plavih. Iako su Mađari prvi stvorili opasniju situaciju, odmah u prvom naletu, Osijek je brzo preuzeo inicijativu. Mierez je bio „kratak“ na centaršut Gržana, a u 19. minuti pucao je Lovrić s 20-ak metara, lopta se odbila od suparničkog igrača i završila na desnoj vratnici. Nešto kasnije Szabo je u osječkom kaznenom prostoru, dobro je pucao i pogodio vanjski dio mreže. Odmah potom Lovrić ubacuje za Miereza, a ovaj ne uspijeva učiniti ono što najbolje zna kada mu lopta stiže na glavu. U 31. minuti lijepo su kombinirali Janjić, Lovrić i Topčagić, a na kraju Gržan za dijelić sekunde kasni na 2-3 metra od vratiju MOL Fehervara. Koju minutu kasnije opet Lovrić stavlja Kovacsa na ozbiljnu kušnju iz „slobodnjaka“. Mađarski čuvar mreže je paradom uspio loptu „iščupati“ iz lijevog kuta. Nejašmić je u 42. minuti odlično prošao sredinom terena i idealno asistirao Janjiću koji zdesna ulazi u šesnaesterac, snažno puca u bliži kut, ali se Kovacs opet iskazao.

Pogodak okrunio potpunu dominaciju

Pravu je prigodu u drugom poluvremenu prvi imao Mierez na ubačaj Jurčevića. Pucao je čelom, a vratar Mađara opet sprječava pogodak. Mierez je mogao i nogom nešto više učiniti na povratnu loptu Gržana, ali je bio neprecizan. Naš je Argentinac u šansi i u 75. minuti, kada je pucao „ljevicom“, ali je blokiran. I onda, dvadesetak sekundi kasnije, Jurčević centrira iz kornera, a Ramonov trzaj glavom, kada je izmaknuo čuvarima, završava pogotkom za zasluženo vodstvo Bijelo-plavih. Pričuvni mađarski vratar Rockov bio je nemoćan. Pucao je Mierez i u 79. minuti, precizno ciljajući donji lijevu kut, ali je suparnički „portir“ dobro reagirao. U zaključku: naša je momčad potpuno ispunila očekivanja u ovom dvoboju. Osijek je igrao u sastavu: Malenica, Gržan, Žaper, Barišić, Jurčević, Nejašmić, Jugović, Caktaš ('9. Janjić), Lovrić, Topčagić i Mierez.