Damir Vuica zauzima visoko, treće mjesto po broju nastupa za NK Osijek u vremenu od 1992. do danas.

Damir Vuica svakako zaslužuje respekt zbog onoga što je na zelenom terenu dao Nogometnom klubu Osijek, ali i HNL-u u cjelini. Stoga nam je zadovoljstvo čestitati mu 51. rođendan koji je napunio ovoga utorka, 17. siječnja. Dragi naš Vuja će počastiti klupske kolege, a budući da je već neko vrijeme u ulozi jednoga od klupskih skauta, prisutan je praktički i na svim treninzima Bijelo-plavih, zajedno sa svojim nekadašnjim suigračem Ivom Smojom. Mi koji smo ga imali priliku gledati u vrijeme igračke karijere znamo koliko je bio srčan i angažiran u svakom nastupu, stoga je logično da je u određenom razdoblju predvodio momčad s kapetanskom vrpcom oko ruke.

Profi-ugovor potpisao još 1990.

I dalje je Damir među tri nogometaša Osijeka s najviše nastupa za Klub od uspostave hrvatske samostalnosti do sada. Prvi je aktualni kapetan Mile Škorić, slijedi ga Bakir Beširević, a Vuica je odmah iza njih. Zaustavio se na 295 službenih utakmica, a da mu tijelo svojedobno nije davalo znakove da je dosta s profesionalnim načinom i ritmom treniranja i nastupanja, zasigurno bi dosegnuo i tu magičnu brojku 300. Izdanak je naše Škole nogometa, profi-ugovor potpisao je još 1990. godine. Nosio je i dres Hajduka s kojim je imao priliku igrati i daleko dogurati u Kupu prvaka, a Europu je izborio i s Kamen Ingradom, dakako i svojim Osječanima, kada se vratio u Gradski vrt. Karijeru je zaključio 2008., potom je kratko obnašao dužnost „tehnika“, a i kada nije imao nikakva zaduženja – redovito je dolazio na utakmice. Drago nam je što je ponovno svakodnevno s nama i želimo mu sve najbolje!