Yevgen Cheberko danas puni 25 godina, a u Osijeku je od zime 2921. kada nam je pristupio iz austrijskog LASK-a.

Nije ga, zbog crvenog kartona, bilo u sastavu protiv Rijeke, no kaznu je odradio, tako da će konkurirati za momčad koja će istrčati u idućem kolu s Goricom. A danas, 23. siječnja, slavi svoj 25. rođendan. Čestitke i sve najbolje našem Ukrajincu Yevgenu Cheberku koji je dvije godine stanovnik grada na Dravi. Došao nam je u zimu 2021. iz austrijskog LASK-a i do sada je skupio 49 nastupa za NK Osijek, uz jedan postignuti pogodak. Strijelac je bio u Kupu protiv Bednje. Inače, za Bijelo-plave je debitirao 21. veljače '21. s Riječanima u Gradskom vrtu u pobjedu od 2:0.

Zabilježio i nastup za A reprezentaciju

Čeba je profesionalnu igračku karijeru započeo u svojoj domovini, nastupajući za Dnjipro. Afirmaciju je potom tražio i pronašao u Zoryji Lugansk, pa je postao i mladi ukrajinski reprezentativac. Standardan je bio u njihovoj U-21 vrsti, o čemu svjedoči i status kapetana kojega je imao. U želji za novim dokazivanjem otišao je u Austriju, no nije se baš sve odvijalo kako je priželjkivao. Stoga je rado prihvatio ponudu Osijeka, prvo za posudbu, da bi zatim naš Klub iskoristio klauzulu iz dogovora s LASK-om i otkupio njegov ugovor i dogovorio nastavak suradnje do ljeta 2025. godine. U CV-iju mu stoji kako je zabilježio i jedan nastup za najbolju ukrajinsku vrstu, u porazu od Francuske. Dodajmo na kraju kako je već sasvim dobro naučio i hrvatski jezik, pa se bez problema sporazumijeva i s navijačima koje susreće često šetajući gradskim ulicama i trgovima.