Na kraju ovoga tjedna Bijelo-plavi će imati drugo uzastopno zimsko domaćinstvo u borbi za prvenstvene bodove.

U 19. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige momčad Osijeka ponovno će zaigrati na domaćem terenu. Nakon remija s Riječanima, u Gradskom vrtu ćemo ugostiti Goricu koja već ove zime ima dva natjecateljska ogleda iza sebe. Prvo su u Velikoj Gorici odigrali bez golova zaostali dvoboj s Varaždinom, a isti su rezultat uspjeli ponoviti na gostovanju kod lidera Dinama u Maksimiru. I to nam je sasvim dovoljno upozorenje da se na sljedećeg protivnika nikako ne smije gledati kroz prizmu trenutnog plasmana, odnosno njihovog posljednjeg mjesta na ljestvici.

Dobro poznati kvartet među Goričanima

Imamo promjena i mi i Goričani u odnosu na prvi dio sezone, pa i na međusobnu utakmicu koju smo protiv njih odigrali u rujnu kada smo u gostima slavili s 1:0 po iznimno teškom, natopljenom terenu, golom Šime Gržana. Znate za sve novosti, vezanim uz naš igrački kadar i odlaske/transfere nekih prvotimaca, a Gorica je još i više mijenjala, „instalirajući“ i novog trenera Željka Sopića. Mi smo im na posudbu poslali Slavka Bralića, Kristijana Fućka i Vinka Petkovića, uz napomenu da im je suigrač još jedan bivši igrač Osijeka Merveil Ndockyt. U odnosu na naš posljednji prvenstveni susret s Rijekom, u konkurenciju se svakako vraćaju Marin Leovac i Yevgen Cheberko kojih zbog kartona nije bilo prošle subote. Vidjet ćemo tijekom tjedna kakva će situacija biti s Danijelom Lončarom i njegovim oporavkom, uz nadu kako će nam svi prvotimci biti zdravi i spremni za nastup. Ogled Bijelo-plavih i Gorice na rasporedu je u nedjelju, 29. siječnja, s početkom u 15 sati.