Darko Nejašmić (24) naš je standardni prvotimac, a do sada je nastupio u 48 službenih utakmica za NK Osijek.

Nakon što je suigrače počastio Yevgen Cheberko, došao je red i na Darka Nejašmića. Naš Splićanin rođen je 25. siječnja 1999. i danas slavi 24. rođendan te mu ovom prilikom želimo sve najbolje! Dosadašnje razdoblje koje je proveo u našem klubu pokazalo nam je i zapravo potvrdilo kako je Neja istinski profesionalac koji se brzo izborio za mjesto standardnog prvotimca. Savjesno vodi brigu o svakom detalju koji je vezan uz pripremu za treninge i utakmice, a imajući u vidu igre koje pruža u bijelo-plavom dresu neupitan mu je status i kod trenera Renea Pomsa.

Odmah aktivirana otkupna klauzula

U Gradski vrt je stigao iz Hajduka u ljeto 2021. godine na jednogodišnju posudbu s pravom otkupa ugovora. S obzirom na sve što smo prethodno spomenuli, nije bilo upitno da će biti aktivirana klauzula iz dogovora sa Splićanima, pa je Darko potpisao vjernost Bijelo-plavima do kraja lipnja 2025. Do sada je u službenim utakmicama nastupio 48 puta i postigao tri pogotka, a debi je imao protiv Šibenika na domaćem terenu, u uvjerljivoj pobjedi od 3:0. Prije dolaska u Osijek iskazao se igrajući i za mladu reprezentaciju Hrvatske. U nastavku sezone svakako nam je bitno imati Nejašmića u optimalnoj formi u sredini terena, u odgovornoj i zahtjevnoj ulozi i detonatora suparničkih akcija i organizatora igre naše momčadi.