Kadeti i pioniri Osijeka ostvarili su pobjede protiv Modrih golovima u završnim minutama utakmica.

Kadeti Bijelo-plavih trijumfom protiv Dinama (2:1) pogotkom u posljednjoj minuti utakmice zaokružili su sjajnih osam dana i pobjedničkom pjesmom, koja se s travnjaka prelila u svlačionice, otišli na reprezentativnu stanku kao vodeća momčad HNL-a i polufinalist Hrvatskog kupa. Sve je počelo prošle subote u Splitu gdje su igrači Ante Bekavca slavili rezultatom 2:1 protiv Hajduka, nastavilo se u srijedu kada su u četvrtfinalu Hrvatskog kupa eliminirali Dinamo boljim izvođenjem jedanaesteraca, a zaključilo u nedjelju u Gradskom vrtu kada su u odličnoj utakmici još jednom bili bolji od vršnjaka iz Zagreba.

Počelo je na najbolji mogući način bijegom Dominika Babića kada je  u 14. minuti zaobišao gostujućeg vratara koji je prekršajem skrivio jedanaesterac i odgodio neizbježno. Loptu je na bijelu točku namjestio kapetan Ivan Barić i rutinski pogodio vodstvo - 1:0.

Imali su Bijelo-plavi situacije za povećati vodstvo, prijetio je i Dinamo pa u 51. minuti dohvatio izjednačenje pogotkom Marka Zebića - 1:1. I to je naznačilo dramu u završnici, obje su momčadi krenule po pobjedu do koje su mogli i Osječani i Zagrepčani, ali obje momčadi su u 72. i 76. minuti propustile realizirati najstrožu kaznu. Ipak, upornost se ispratila Bijelo-plavima u prvoj minuti sudačke nadoknade. Antonio Mladinović je izveo slobodni udarac iskosa s desne strane, lopta koja je zapela u bloku mu se vratila na ljevicu, a novi prizemni udarac kroz šumu nogu završio u mreži za 2:1 i slavlje Bijelo-plavih. Nakon 20. kola kadeti Osijeka su vodeća momčad HNL-a u svom uzrastu uz dva boda više i utakmicu više od Hajduka.

Isplatila se upornost

Vrijednu pobjedu protiv Dinama, s kojim se bore za drugo mjesto, ostvarili su i pioniri Osijeka koji su dugo pokušavali slomiti suparnika pa puni plijen uhvatili tri minute prije kraja utakmice. Uporni Ivan Korman u 67. minuti osvojio je loptu uz lijevu aut liniju pa ušao prema kaznenom prostoru Modrih i uposlio Dražena Jamana koji je bio neumoljiv i vrhom kopačke poslao loptu iza leđa gostujućeg vratara za konačnih 1:0 i veliko slavlje momčadi koju vodi Matej Žitnjak. Ovom pobjedom pioniri Bijelo-plavih došli su do drugog mjesta i 44 boda, tri više, uz utakmicu više, od prvog pratioca Dinama. U idućem kolu, nakon reprezentativne stanke, kadeti i pioniri Osijeka gostuju kod Istre 1961.

Bez bodova u Vinkovcima

Razloga za zadovoljstvo nisu imali juniori koji su, bez igrača priključenih prvoj momčadi, tijesno poraženi na gostovanju kod Cibalije koja je bila bolja rezultatom 3:2. Bijelo-plavi su poveli u 12. minuti autogolom Buhinjaka, pa nakon preokreta domaćina u 81. poravnali rezultat na 2:2 pogotkom Frana Svrake. Ipak, nije bilo dovoljno da momčad Ivana Lajtmana osvoji bod budući da je Cibalija pogotkom Mihaela Pudića u 83. minuti došla do punog plijena. Iduću utakmicu juniori Osijeka igraju početkom travnja kada gostuju kod Varaždina, a u idućem kolu će biti slobodni zbog odgođene utakmice protiv Hajduka. Nakon 20. kola nalaze se na sedmom mjestu s osam pobjeda, pet remija i sedam poraza.