Ponovno smo domaćini u idućem kolu i naprosto je imperativ svladati Šibenčane u subotu u Gradskom vrtu.

U krizi smo, svjesni smo toga, no boje u Gradskom vrtu naprosto ne smiju biti depresivne i to zbog onoga što nam dolazi. Znaju igrači, zajedno sa stožerom, da je bilo slabo protiv Hajduka, nažalost već drugi puta u desetak dana, ali umjesto kukanja, svi odreda se naprosto moraju odmah mobilizirati kako bi stvari krenule nabolje. Doduše, upozoravamo na to već neko vrijeme, puno je bodova u međuvremenu izgubljeno, no sada situacija postaje baš neizvjesna kada je riječ o pozicijama koje će na kraju sezone značiti izlazak na europsku scenu. Drugim riječima, u idućem kolu protiv Šibenika naprosto je imperativno učiniti sve da bismo osvojili bodove.

Nasušno trebamo bodove

Neće se treće mjesto sačuvati samo od sebe, to je sasvim jasno, očekujemo da će nam momčad proigrati, a na treneru i njegovim suradnicima je dodatno poraditi na traženju najboljih rješenja, kako kadrovskih tako i taktičkih. Vremena do iduće subote ima dovoljno da se odradi dobra priprema koja je preduvjet da bi se u idućem kolu napravilo ono što nasušno trebamo. Ponovno nemamo suspendiranih igrača uslijed dobivenih kartona, a konkurenciju bi trebao pojačati Nejašmić kojega nije bilo u zadnje dvije utakmice. Šibenčani su u borbi za opstanak, daleko su još od sigurne zone bez obzira na prednost nad najugroženijom Goricom i sigurno će biti tvrd orah. No, krajnje je vrijeme za drugu pobjedu Osijeka u proljetnoj polusezoni. Subotnji susret počinje u 16 sati.