U trećoj seriji jedanaesteraca Matej Grahovac je obranio udarac suparničkog igrača i omogućio Davidu Kalemu da sigurnom realizacijom u posljednjoj seriji odvede Bijelo-plave u poluzavršnicu kupa.

Pioniri Osijeka pobijedili su Varaždin boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:4) i plasirali se u polufinale Hrvatskog kupa. Nakon što je regularni dio završio bez golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca koje je momčad Mateja Žitnjaka odradila bez greške. Precizni za Osijek bili su redom Niko Košir, Dražen Jaman, Mateo Sabo, Serđo Zlatar i David Kalem koji je u posljednjoj seriji naplatio obranu Mateja Grahovca u trećoj seriji za veliko slavlje naših mladih nogometaša.

Ždrijeb polufinala bit će određen naknadno, a potencijalni suparnici Bijelo-plavih su Slaven Belupo, Dinamo i pobjednik ogleda Rijeke i Hajduka.