U kontrolnoj utakmici zatvorenog tipa naša će momčad u Felcsutu odmjeriti snage s mađarskim drugoligašem.

Kao što je poznato, naša momčad reprezentativnu stanku, uvjetovanu kvalifikacijskim ogledima Vatrenih u novom ciklusu za odlazak na Europsko prvenstvo 2024., koristi za mini-pripreme u susjednoj Mađarskoj. Baza je dobro poznata Bijelo-plavima, budući da su do sada nerijetko boravili i trenirali u Felcsutu, nedaleko Budimpešte, na odličnim terenima Puskas Akademije. Stoga je i ovaj puta odlučeno da se četiri dana, od srijede do subote, provedu tamo uz treninge i jednu kontrolnu utakmicu.

Prilika i nekim juniorima

Bit će to ogled zatvorenog tipa, bez prisustva gledatelja, s mađarskim drugoligašem Tiszakecskeom koji počinje u 15 sati. Trener Borimir Perković priliku će pružiti svim raspoloživim igračima, a trenutno ih je u kadru 26, uključujući i trojicu vratara. Momčad nije kompletna jer imamo i nekolicinu igrača u reprezentativnim vrstama, a vidjet ćemo i hoće li nastupiti pojedinci koji su, poput kapetana Mihaela Žapera i Darka Nejašmića, proteklih dana imali manjih problema s ozljedama. Očekuje se da će zaigrati i dečki iz B, odnosno juniorske momčadi koji su također u Felcsutu.