Na kraju ovoga tjedna naša momčad gostuje na Rujevici gdje će sigurno imati tešku zadaću u borbi za bodove

Imali smo proteklog vikenda odmor od utakmica kada je riječ o SuperSport Hrvatske nogometne lige. Kraća je stanka bila uvjetovana kvalifikacijskim nastupima najbolje hrvatske reprezentativne vrste, protiv Walesa i Turske. No, brzo ćemo opet biti fokusirani na ono što će se događati na travnjacima na kojima se igraju susreti elitnog razreda domaćeg nogometa. Pred nama je 27. kolo, a Osijek će u nedjelju biti gost Rijeke na Rujevici, s početkom u 15 sati, što znači da ovaj ogled biti u izravnom prijenosu i na Drugom programu HTV-a.

Leovac pauzira zbog kartona

Bijelo-plavi su nekoliko zajedničkih dana proveli u mađarskom Felcsutu, imali su i provjeru s drugoligašem Tiszakecskeom u kojoj nije bilo golova, a i predstojeće dane će svakako nastojati iskoristiti da bi se što bolje pripremili za Riječane. Poznato je da naš stručni stožer više ne može računati na Škorića koji karijeru nastavlja u Kini, dok bi svi ostali, izuzev kartoniranog Leovca i rekonvalescenta Brleka, trebali biti u konkurenciji za sastav, možda i Cvijanović koji je odigrao pola sata za B momčad protiv Bjelovara. Rijeka je, inače, u velikom naletu i ima najbolji učinak u drugom dijelu sezone, pa nam je stigla na tri boda zaostatka u borbi za Europu. Stoga je prilično bitno u nedjelju izboriti pozitivan rezultat. Kada smo posljednji puta gostovali na Rujevici bilo je sjajnih 3:0 u našu korist, iako se u odnosu na taj rujanski dvoboj dosta toga promijenilo na obje strane.