Kadeti Osijeka poraženi su u finalnom dvoboju Kupa Hrvatske od vršnjaka iz Hajduka rezultatom 1:3.

Kadeti Osijeka poraženi su u prvom riječkoj finalu Kupa Hrvatske od vršnjaka iz Hajduka. Vrlo brzo, već u 4. minuti, Splićani su poveli lijepim golom Lončara. Splitska je „sedmica“ lijevom nogom sa 16 metara neobranjivo naciljao desni kut posve nemoćnog Hlapčića. Prvu veliku priliku Osijeku je imao u 11. minuti, kada je Matković lijepo asistirao Jovičiću, ovaj je ušao u kazneni prostor i snažno pucao, no Bezeljak je uspio sačuvati mrežu. Na drugoj strani odmah potom prijeti Žeravica, ciljao je desnu stranu osječkih vratiju, a Hlapčić se iskazao sjajnom obranom. Izjednačiti je opet mogao Jovičić koji propušta „zicer“ na ubačaj Živkovića. Hlapčić je potvrdio reprezentativnu kvalitetu i nakon pola sata igre kada ga je iznova opasno ugrozio Žeravica. I onda, u 35. minuti, Lončar je još jednom fantastično pogodio s više 20 metara. Ništa ovaj puta vratar Osijeka nije mogao učiniti jer je lopta uz samu desnu vratnicu odsjela u mreži. Sve je praktički bilo odlučeno u posljednjoj minuti prvog dijela. Opasni Žeravica „krade“ loptu Tomiću i ulazi u 16-erac gdje ga ruši Kolarik, a Lončar s bijele točke postiže svoj hat-trick. 

Pogodak s igračem manje

Puljić je mogao smanjiti početkom drugog poluvremena, pucao je naš stoper glavom iz blizine i promašio okvir vratiju. Malo kasnije veliku je priliku imao Živković, bio je na desetak metara od Bezeljaka koji je obranio njegov udarac. Osijek je u 64. minuti kasnije ostao s igrače manje jer je u svega tridesetak sekundi Žulj nepotrebno, gotovo na centru terena, dobio dva žuta kartona. Vrlo blizu četvrtog pogotka Hajduk je bio nakon odličnog udarac Fridla, kada je lopta završila na vratnici. U 79. minuti naša momčad smanjuje na 3:1, a strijelac je nakon jednog prekida i gužve pred vratima Splićana bio Mladinović pogodivši desni gornji kut. Nažalost, više od toga osječka momčad nije uspjela napraviti u završnici susreta koji je pripao mladim nogometašima Hajduka. Bekavčevim učenicima ostaje trofej iz državnog prvenstva u kojem su i prije kraja natjecanja osvojili titulu.

Za Osijek su igrali: Hlapčić, Žulj, Mladinović, Puljić, Tomić, Kolarik, Farkaš (od 46. Peček), Barić (od 77. Nemet), Živković (od 83. Grgić), Matković i Jovičić.