• Zapisnik
  • 20:26

• Utakmica je završena sigurnom pobjedom Hajduka.

• 90'+2'

Opet prilika i opet ostajemo bez postignutog pogotka. Bukvić je zdesna ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora za Špoljarića ispred kojega uklizava Awaziem. Ipak je naš napadač uspio pucati, a lopta se od Nigerijca odbila u vratnicu, potom došla do Miereza, ali ni on ne pogađa mrežu.

• 88'

Blokiran je udarac Lovrića iz kojega smo, također, mogli nešto više učiniti. .

• 86'

Još jedna prava prigoda za Bijelo-plave. Centrirao je Nejašmić s lijeve strane, krenuo je Mierez na loptu, ali je ne uspijeva iz peterca s druge vratnice "ugurati" u mrežu.

• 84'

Izmjena

Gotova je utakmica za Pukstasa i Krovinovića, posljednje će minute odigrati Fossati i Grgić.

• 81'

Izmjena

Izlazi Fiolić, u igri je Špoljarić.

• 80'

Dobar udarac Nejašmića izvan kaznenog prostora, lopta je prošla 30-ak centimetara pokraj desne vratnice.

• 78'

Izmjena

Na klupu ide vrlo zapaženi Benrahou, ušao je Ćubelić.

• 76'

Barišić je u prigodi za smanjenje rezultata, ali ga je Melnjak ipak uspio blokirati pri udarcu sa 6 metara. Samo korner za Osijek.

• 72'

Izmjena

Igru su napustili Sahiti i Mlakar, na terenu su sada Brajković i Anello.

• 71'

Vrlo izglednu šansu nakon ubačaj iz kuta propustio je Mierez. Lopta mu je bila na glavi na nekih 6 metara od suparničkih vratiju, ali Argentinac je pucao iznad grede.

• 64'

Izmjena

Izašao je Caktaš, u igri je Nejašmić.

• 62'

3:0 - MLAKAR

Hajduk je sada u nedostižnoj prednosti. Mlakar je na lijevoj strani došao u posjed lopte u šesnaestercu i onda raspalio po lopti sa 14 metara iskosa. Bio je to pravi projektil kojim je domaći napadač naciljao sam lijevi kut nemoćnog Malenice.

• 59'

Prva prva šansa za Osijek. Pucao je Caktaš s 13 metara, ali nije pogodio okvir vratiju iz prilično dobre situacije za udarac.

• 56'

Izmjena

Na klupu ide Gržan, ušao je Lovrić.

• 55'

Benrahou očito ima smisla za suradnju sa svojim suigračima, sada je fino proigrao Mlakara čiji udarac ipak brani Malenica.

• 50'

2:0 - MELNJAK

Hajduk je udvostručio svoju prednost. Livaja je slijeva proigrao Pukstasa koji je na 5-6 metara od naših vratiju. Malenica je pritom odlično reagirao, ali je na odbijenu loptu natrčao zaboravljeni Melnjak i mirno pogodio mrežu za 2:0.

• 49'

Velika prigoda za Splićane. Centrirao je Sahiti s desnog krila, lopta stiže na drugu vratnicu za Mlakara koji puca s pet metara, ali nije precizan.

• 47'

Benrahou je u šesnaestercu Osijeka, srećom pa nije dobro prihvatio loptu što je pomoglo Malenici da otkloni opasnost.

• 46'

Počinje drugi dio utakmice. Nema promjena u odnosu na startne postave.

• Hajduk ima vodstvo od 25. minute golom Awaziema.

• 44'

Novi ubačaj iz prekida i novo iskušenje za Bijelo-plave. Ponovno je loptu u kazneni prostor ubacio Benrahou, ovaj puta je skočio Mlakar i pucao pokraj lijeve vratnice.

• 40'

Opet smo u problemu prilikom prekida igre. Benrahou dobro izvodi kornere, tako je bilo i sada, pronašao je Livaju na nekih 10 metara od naših vratiju, uslijedio je trzaj čelom, a Omerović po drugi puta loptu izbacuje ispred gol-linije.

• 26'

1:0 - AWAZIEM

Nakon drugog uzastopnog ubačaja iz kuta Osječani su kapitulirali. Ponovno je loptu pred naša vrata ubacio Benrahou, a ovaj puta je Awaziem pucao nogom s desetak metara i pogodio desni kut za vodstvo Hajduka.

• 25'

Prva prava prilika za Splićane. Benrahou je izveo korner, skočio je Awaziem i pucao glavom, a loptu ispred gol-linije izbacio Omerović.

• 22'

Dobar, snažan udarac Miereza iz kaznenog prostora, Lučić još bolje brani, ali i da je bio pogodak ne bi Hajduk krenuo s centra jer je naknadno označeno zaleđe našeg napadača.

• 18'

Moglo je i ovaj puta biti nezgodno za domaće. Bukvićev centaršut išao je na liniju peterca, no  opet su se bolje u toj situaciji snašli Splićani i loptu iznova izbacili u korner.

• 14'

Mogli su Osječani zaprijetiti iz kornera kojega je izveo Fiolić. Lopta je išla na Barišića, no dobro su reagirali Bijeli i bio je to samo novi ubačaj iz kuta za našu momčad.

• Idemo Osijek, naprijed naši Bijelo-plavi!

• 16:58

• 16:57

Kapetan Žaper nam je, nažalost, na posljednjem treningu uoči derbija ponovno osjetio probleme s ozljedom koja ga muči duže vrijeme i nije spreman za nastup. Doduše, na klupi je za pričuve, no teško da će moći participirati u ovoj utakmici.