Nogometaši i stručni stožer Osijeka produžili su boravak u Dalmaciji, iščekujući nadolazeće gostovanje na Šubićevcu.

Ostali su Bijelo-plavi u Dalmaciji nakon utakmice s Hajdukom, budući da ih već u petak očekuje novo gostovanje na jugu Hrvatske, ovaj puta u Šibeniku. Baza nam je od subote navečer mjesto Petrčane nedaleko Zadra gdje će nogometaši i stručni stožer Osijeka boraviti do četvrtka, kada će se krenuti put Krešimirova grada. Dok smo na zadarskom području trenira se u obližnjoj Privlaci, u koju smo i ranije dolazili, pa nam teren nije bio nepoznanica. I sasvim je dobar za sve naše aktivnosti.

Na neke je izostanke nemoguće utjecati

Inače, lokalni je nogometni klub Sabunjar član Prve županije lige, a zanimljivo je da su im veterani bili državni prvaci. Ovo je prilika da se na gostoprimstvu i susretljivosti zahvalimo načelniku općine Privlaka, Gašparu Begonji koji je i član Komisije HNS-a za veteranski nogomet. Kada je riječ o stanju u momčadi, po pitanju ozljeda i možebitnih oporavaka nekih igrača, situacija je nepromijenjena. I dalje su izvan treninga kapetan Žaper i iskusni Leovac i veliko je pitanje hoće li oni moći zaigrati u ova dva posljednja prvenstvena kola. Sada je svakog prvotimca bitno imati u kadru, no na neke je stvari teško ili nemoguće utjecati, pa i u pogledu nepredviđenih izostanaka. Međutim, bez obzira tko će zaigrati na Šubićevcu, planovi ostaju nepromijenjeni. Osijek mora „napasti“ i tražiti sva tri boda, iako će posve iste želje imati i Šibenčani u svojoj grčevitoj borbi za ostanak.