Znamo što nam svima znači igranje europskih utakmica, a one neće izostati niti prelaskom na novi stadion.

Osijek će i predstojećeg ljeta zaigrati na europskoj nogometnoj pozornici. Najvažnija je to spoznaja pri samom kraju sezone u HNL-u i ostvarenje primarnog cilja u ovoj natjecateljskoj godini. Naši su dečki „protutnjali“ Šubićevcem, a kako su i Varaždin i Istra ostali bez bodova u 35. kolu, baš kao i Rijeka, matematika je sasvim jasna uoči posljednje prvenstvene dionice. Bijelo-plavi su sada opet na željenom trećem mjestu, a sigurno će ostati u vodećem kvartetu bez obzira kakav bude ishod završnog dvoboja s Riječanima. Momčad i stručni stožer uspjeli su se izvući iz one „crne rupe“, kada smo 12 uzastopnih utakmica bili bez pobjede. Svi smo tada bili i rezignirani, nervozni i nestrpljivi jer je negativan niz predugo trajao i Europa nam je od nekakve jesenske sigurne opcije odjednom postala upitna…

Ipak je to bio sportski imperativ

Sjetimo se samo onog dramatičnog gostovanja u Koprivnici kada smo u sudačkoj nadoknadi ostali bez ijednog boda i posljedično se spustili na peto mjesto, s mnoštvom upitnika iznad glave. Došlo je poslije tog poraza do još jedne promjene trenera, kormilo je nakon Borimira Perkovića preuzeo Stjepan Tomas i optimistično najavio kako će Osijek u svojih „šest finala“ izboriti ono što nam je svima bila i zadaća, a realno gledajući i sportski imperativ. Veseli nas u što na tom putu po trnju, u konačnici nismo ispustili ono što nam je i pripadalo većim dijelom sezone. Stoga, koliko god je bilo i teško i neizvjesno, ponekad i frustrirajuće ispuniti zacrtano, svakako je na kraju – zasluženo.