Splićani su imali vodstvo do 86. minute, a onda je naša momčad preokrenula rezultat golovima Prekodravca i Lugarića.

Juniori Osijeka u svojoj su pretposljednjoj utakmici HNL-a svladali momčad Hajduka s 2:1. Igralo se na pomoćnom terenu s umjetnom travom na stadionu u Gradskom vrtu, pred oko 300 gledatelja, a svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme. Splićanima je u borbi za naslov prvaka trebala pobjeda i krenuli su agresivno i napadački, što im je donijelo rano vodstvo, već u 7. minuti. Rezultat se nije mijenjao do odlaska na odmor, da bi u drugom poluvremenu došlo do preokreta. Bijelo-plavi su zaigrali odlučnije, čekali svoju šansu da učine nešto više i dočekali su je u 86. minuti kada je izjednačujući pogodak postigao Prekodravac.

Dva gola u samoj završnici

U sudačkoj nadoknadi vremena Lajtmanovi su izabranici stigli i do pobjedonosnog pogotka kada se pred gostujućim vratima najbolje snašao Lugarić i uslijedilo je slavlje naše momčadi. Bitno je istaknuti da osječki juniori ove sezone nisu izgubili niti jednu utakmicu na svom terenu, ostvarivši 11 pobjeda i 4 remija, a osim Hajduka, svladali su i Rijeku. Inače, bila je ovo druga utakmica Osječana u pet dana. U sklopu 29. kola naši su mladići bili bolji od Gorice s 2:0. U posljednjem kolu Osijek gostuje kod vodećeg Dinama u Zagrebu.