Mario Jurčević je minule sezone skupio 25 nastupa za Bijelo-plave, a vidjet ćemo hoće li i nadalje ostati u Osijeku.

Po svršetku sezone u kojoj je naša momčad ostvarila osnovni cilj, novi izlazak u Europu, igrači su odmah krenuli na odmor. Neki među njima, posebice kada je riječ o onima kojima su istekli ugovori, možda više neće nositi bijelo-plavi dres. Među njima je i Mario Jurčević, kojega vjerojatno očekuju razgovori sa sportskim direktorom Ivicom Kuleševićem oko uvjeta eventualnog nastavka suradnje. To ćemo, dakako, ostaviti njima dvojici, ništa ne prejudicirajući, no Mariju ovom prilikom želimo sve najbolje za njegov 28. rođendan!

Zabio u gostujućoj pobjedi nad Hajdukom

Ovaj je rođeni Ljubljančanin (1. lipnja 1995.) u Gradski vrt stigao u ljeto 2020. na poziv Nenada Bjelice. Debitirao je u uvjerljivoj pobjedi nad Rijekom od 3:0 na domaćem terenu, a sveukupno je odigrao 73 utakmice za NK Osijek. Kao lijevi bočni bio je jednom strijelac i to na splitskom Poljudu, kada je naša momčad slavila protiv Hajduka s 2:1, u srpnju '21. Sa svoje je pozicije uspio 11 puta asistirati suigračima za pogotke, a u prošloj je natjecateljskoj godini u 25 nastupa namjestio tri gola. Profi-karijeru je počeo u ljubljanskoj Olimpiji, a dosad je imao status povremenog slovenskog reprezentativca.