U prijateljskoj utakmici u Lazama Osijek je pobijedio nižerazrednog Graničara rezultatom 9:0.

Nogometaši Osijeka uveličali su proslavu 95. obljetnice NK Graničar u Lazama, malom mjestu nedaleko Nove Gradiške. Praktički su svi mještani došli na utakmicu, budući da je uz teren bilo više od 400 gledatelja. Prije samoga početka, razmijenjeni su pokloni, a NK Osijek je zahvalio domaćinima na gostoprimstvu darivanjem garniture dresova i loptama. Igralo se dvaput po 35 minuta, a Bijelo-plavi su postigli devet golova, dok momčad slavljenika, člana Druge županijske lige, nije uspjela doći u neku situaciju iz koje bi eventualno opasnije zaprijetila.

Mierez i Špoljarić dvostruki strijelci

U prvom poluvremenu Osječani su igrali u sastavu: Malenica, Omerović, Evengelou, Bralić, Cvijanović, Jugović, Nejašmić, Caktaš, Bukvić, Lovrić i Fućak. Prvi je mrežu Lazana zatresao Bralić, već u 5. minuti, a potom su strijelci bili Babić ('13, autogol), Caktaš ('18) i Bukvić ('35). Bio je to rezultat do odmora, da bi u nastavku palo još pet pogodaka. Postigli su ih: Mierez ('37 i '39), Špoljarić ('49 i '54) i Gržan ('58). Dakako da je bilo još pregršt prilika pred vratima Graničara, no i devet golova je sasvim dovoljno za prijateljski ogled na početku priprema. Za Osijek su u nastavku igrali: Barešić (Sajko), Gržan, Mažar, Prekodravac, Mikolčić, Brlek, Fiolić, Hiroš, Špoljarić, Živković i Mierez. Nakon večere i kraćeg ugodnog druženja s domaćinima, nastavili smo put prema Svetom Martinu na Muri, našoj pripremnoj destinaciji i ovoga ljeta.