Barišić je u Osijeku od ljeta 2018. godine, a do sada je skupio 34 službena nastupa za Bijelo-plave.

Sretan 22. rođendan želimo našem Adrianu Leonu Barišiću! Prvenstveno mu želimo da nam bude zdrav i spreman za sve izazove koji očekuju Bijelo-plave u novoj natjecateljskoj godini! „Bare“ je u grad na Dravi stigao u ljeto 2018. godine iz redova RNK Split još kao junior. „Kalio“ se i dokazivao u Osijeku II, da bi 2. svibnja 2021. debitirao u HNL-u. Bilo je to u domaćem remiju s Varaždinom (1:1).

Postao i A reprezentativac

Ukupno je Adrian za prvu momčad odigrao 34 utakmice, najčešće na poziciji stopera iako su ga treneri znali koristiti i kao desnog bočnog. Jedini pogodak postigao je protiv Lokomotive u Gradskom vrtu, kada smo slavili sa 4:1. U posljednje vrijeme izborio je i status A reprezentativca Bosne i Hercegovine za koju je ubilježio 2 nastupa, a prethodno je bio standardan u selekciji U-21. Inače, rođen je u Stuttgartu, a u mlađim je kategorijama bio i na Poljudu i na Maksimiru. Kod nas se prometnuo u jednoga od najvažnijih prvotimaca, koji je svakako među osloncima i u postavi koju će na travnjak slati Stjepan Tomas.