Filip Živković danas puni 17 godina i najmlađi je igrač u kadru prve momčadi Nogometnog kluba Osijek.

I danas, prvog dana u mjesecu kolovozu, imamo jednog slavljenika u svojim redovima. Svoj 17. rođendan proslavit će Filip Živković, trenutno najmlađi igrač u našem kadru. Prošle je sezone priključen prvotimcima, a prvi mu je šansu pružio bivši trener Rene Poms. Vodio ga je na istarske pripreme prošle zime, da bi u siječnju ove godine debitirao u prvenstvenoj utakmici s Rijekom (1:1) u Gradskom vrtu. Ušao je u posljednjih 15-ak minuta, uspio je čak i zatresti protivničku mrežu, međutim, taj je pogodak bio poništen zbog zaleđa.

Pogodak protiv Hajduka

Do sada je Žile skupio 11 službenih nastupa za Bijelo-plave, najčešće ulazeći s klupe za pričuve. Postigao je jedan gol i to na kup-utakmici s Hajdukom (1:2) na domaćem terenu. Standardni je mladi reprezentativac Hrvatske u selekciji U-17, zasigurno potencijal našeg kluba i u bliskoj perspektivi, a zbog određenih problema s ozljedom je trenutno izvan konkurencije, prilikom sastavljanja momčadi. Filipu želimo sve najbolje, da ostvari sve svoje igračke snove i ambicije koje, naravno, prije svega veže uz svoj matični klub i rodni grad.