Našem Donjograđaninu želimo sretan 25. rođendan.

Još ga niti jednom nije bilo u konkurenciji za momčad u novoj natjecateljskoj godini, a i dalje je neizvjesno kada će se moći na pravi način priključiti suigračima. Ozljeda muči Mihaela Žapera još od završnice prošle sezone, a oporavak se odužio, pa je kapetan Bijelo-plavih puno više posvećen terapijama nego treninzima. Stoga ćemo mu, čestitajući rođendan kojega danas slavi, prvenstveno poželjeti dobro zdravlje i povratak na teren. Kada će to biti, teško je prognozirati, ali bi i on zasigurno htio što prije ponovno zaigrati.

Debitirao kao 17-godišnjak

Žapi je dijete NK Osijek, u Gradskom vrtu je brzo dobio priliku debitirati još kao junior, kada ga je „u vatru“ pogurnuo tadašnji trener Zoran Zekić. Bilo je to u proljeće 2016. na utakmici s Interom u Zaprešiću koja mu ostaje u pamćenju i zbog postignutog gola u svom debiju. U međuvremenu je skupio 147 nastupa i prometnuo se u standardnog prvotimca, a odlaskom Mile Škorića dobio je i kapetansku vrpcu. U 18 navrata je pogađao suparničke mreže uz 12 asistencija, što je svakako dobar učinak za igrača kojemu je primarna pozicija zadnji vezni, a nerijetko je bio i na stoperu. Dobrim igrama u Osijeku dobio je priliku zaigrati i za mladu reprezentaciju Hrvatske (8 utakmica). Našem Donjograđaninu želimo sretan 25. rođendan!