Goran Popović definitivno spada među one bivše igrače NK Osijek o kojima se uvijek govorilo s posebnim respektom.

Kada spominjemo klupske legende NK Osijek neizostavno je u tom krugu naših bivših nogometaša i Goran Popović. Livnjak koji je karijeru započeo u Hajduku, potpuno se udomaćio u gradu na Dravi u koji je stigao 1976. godine i u središtu Slavonije ostao živjeti i raditi i nakon što je završio s aktivnim igranjem. Proveo je u osječkom klubu čak 12 sezona i pritom nastupio na više od 400 utakmica, a imao je zbog svojih kvaliteta, nogometnih i ljudskih, čast i nositi kapetansku vrpcu Bijelo-plavih. Uvijek su ga i navijači isticali kao primjer drugima zbog bespoštednog pristupa na terenu, ali i činjenice da je bio jedan od najstandardnijih prvotimaca, što dovoljno govori i o značaju, odnosno ulozi koju je imao u momčadi. Znalac i radilica u sredini terena dugo je svima bio poželjan suigrač.

Pridonio afirmaciji brojnih nogometaša

Rođen je 8. kolovoza 1956. i danas slavi 67. rođendan. Svi mu želimo sve najbolje, da i nadalje svojim znanjem i iskustvom pomaže u selekciji te razvijanju i napretku mladih igrača i njihova potencijala kroz našu Školu nogometa. Kao trener mlađih kategorija svakako je pridonio afirmaciji brojnih darovitih nogometaša koji su svoj put započeli u Gradskom vrtu. Jedno je kraće vrijeme, tijekom 1996., obnašao i funkciju glavnog trenera u seniorskom pogonu, a kao pomoćnik je asistirao Čačiću, Poklepoviću, Biliću i Mršiću. Rijetko se itko može pohvaliti takvim stažom u Nogometnom klubu Osijek, kao naš Pop koji u svakom pogledu zaslužuje mjesto među onima koji zavrjeđuju posebnu pozornost kada listamo stranice klupske povijesti.