Pioniri i kadeti Osijeka ostvarili su polovičan učinak na početku nove HNL sezone.

Naši najmlađi uzrasti koji se natječu u okviru Prve HNL, a riječ je o pionirima i kadetima, ostvarili su polovičan učinak na ovosezonskoj prvenstvenoj premijeri.

Kadeti Bijelo-plavih pobijedili su Sesvete rezultatom 3:1, a već u 4. minuti gostujući vratar isključen je zbog igranja rukom van kaznenog prostora što su igrači Mateja Žitnjaka odmah i iskoristili i poveli pogotkom Armanda Šainovića. U 40. minuti na 2:0 povisio je Dražen Jaman, najmlađi igrač na utakmici, da bi do poluvremena rezultatsku neizvjesnost vratio Luka Senjak pogotkom iz kaznenog udarca u 43. minuti. Konačnih 3:1 za kadete Osijeka postavio je Fran Majdenić u 75. minuti. 

Odluka u nastavku

Pioniri Osijeka u ogledu protiv vršnjaka iz Sesveta poraženi su s uvjerljivih 3:0. Bijelo-plavi su držali nulu u prvom poluvremenu, ali onda pokleknuli u nastavku što su fizički moćniji gosti obilno naplatili. U 36. minuti za 0:1 pogodio je Šimun Korman koji je u 44. pogodio i za 0:2, dok je konačnih 0:3 u 65. minuti postavio VIto Jakovljević.

U idućem kolu pioniri i kadeti Osijeka gostuju kod Lučkog.