Stijepan Vranješ bio je kapetan osječke momčadi koja je 1999. osvojila trofej pobjednika Hrvatskog kupa.

U klupskoj je povijesti ostalo zapisano da je jedini kapetan koji je imao čast i zadovoljstvo visoko podignuti trofej osvajača Hrvatskog kupa, bio Stijepan Vranješ. Ponosan je na to i danas 52-godišnji Josipovčanin, jedan od zasigurno najboljih izdanaka Škole nogometa Bijelo-plavih. Za NK Osijek je kao standardni središnji branič, u ono vrijeme libero, odigrao ukupno 172 utakmice: 144 prvenstvene, 24 u Kupu i još 4 u Kupu UEFA. Debitirao je još 1990. godine kada smo igrali u nekadašnjem Intertoto kupu, u dvoboju s rumunjskim Sportalom, a trener je bio legendarni Ivica Grnja.

Prerano završio igračku karijeru

Ubrzo nakon toga morao je u bivšu JNA iz koje je pobjegao uoči Domovinskog rata '91 i stavio se na raspolaganje Zboru narodne garde. Zaigrao je za Osječane u prvom prvenstvu neovisne Hrvatske, u proljeće 1992., da bi nešto kasnije preuzeo i kapetansku vrpcu, kao neupitni autoritet u svlačionici. Nastupao je u prvim klupskim europskim ogledima (Slovan i Anderlecht) da bi u ljeto 1999. Prihvatio ponudu izraelskog Maccabija iz Netanyje u kojem se zadržao četiri sezone i zbog teže ozljede koljena morao završiti karijeru u 32. godini iako je planirao povratak u Gradski vrt. Prihvatio je poziv svog matičnog kluba da postane trener u Školi (2008.). Bio je jedno vrijeme i član stručnog stožera prve momčadi, a sada je već duže vrijeme klupski skaut za mlađe kategorije. Dragi naš Stipe, sretan ti rođendan!