Derbi na Rujevici bit će odigran u subotu, 16. rujna, s početkom u 19,30 sati.

Ušli smo ponovno u natjecateljski tjedan, budući da nas za vikend očekuju utakmice 8. kola SuperSport Hrvatske lige. Za našu momčad to znači gostovanje kod jednoga od izravnih konkurenata za visok plasman na ljestvici, a to je Rijeka. Sigurno dvoboj na Rujevici nosi epitet derbija, uostalom sastaju se trenutno drugoplasirani Osječani i trećeplasirani Riječani i to u subotu, 16. rujna, s početkom u 19,30 sati.

Caktaš izostaje zbog žutih kartona

Drugi nam je to uzastopni ogled s klubovima iz popularne „velike četvorke“ koji bi po svemu morao biti vrlo zanimljiv. Vjerujemo da nas nesretni poraz od Dinama nije bitnije poremetio, kao i da je stanka između dva prvenstvena susreta iskorištena na pravi način. U odnosu na prethodno kolo imamo dvojicu novih igrača u konkurenciji, to su Ukrajinac Denys Garmash i Makedonac Jovan Manev koji će se priključiti suigračima po povratku iz svoje reprezentacije. Hoće li, eventualno, biti još nekih dolazaka, vidjet ćemo sljedećih dana. Ono što je sasvim izvjesno, nažalost, je spoznaja da Stjepan Tomas neće moći računati na najboljeg strijelca Miju Caktaša koji ima tri žuta kartona. Rijeka je zasigurno neugodan i opasan protivnik, posebno na svom terenu s puno novih lica u svojim redovima i s novim trenerom na klupi. Znaju Bijelo-plavi da će biti na vrlo ozbiljnom iskušenju, no u takvim dvobojima se najbolje potvrđuje kvaliteta i ambicija.