Duarte je debitirao u derbiju s Dinamom, a kod nas je na posudbi iz talijanske Reggiane.

Jedan od igrača koji su u posljednja dva tjedna stigli na Opus Arenu je portugalski stoper André Duarte. Bio je strijelac u prijateljskom ogledu s Puškaš Akademijom, a prethodno je debitirao u prvenstvenom dvoboju protiv Dinama, također na domaćem terenu. Kod nas je stigao na jednogodišnju posudbu iz redova talijanskog B ligaša Reggiane s opcijom otkupa ugovora idućega ljeta. Prethodno je uspješno nastupao za rumunjsku Universitateu iz Craiove, kao jedan od najstandardnijih prvotimaca. Inače,  karijeru je započeo u svojoj domovini, a igrački je odrastao u poznatoj Akademiji lisabonskog Sportinga. U NK Osijek izabrao je broj 3 na dresu. Rođen je 12. rujna 1997. i danas slavi svoj 26. rođendan. Želimo mu sve najbolje i što više kvalitetnih utakmica za Bijelo-plave!