Jasno je da će Bijelo-plavi već u petak na svojoj Opus Areni morati biti puno bolji nego proteklog vikenda u Rijeci.

Svi smo se nakon poraza u derbiju s Rijekom složili u zaključku da je to bilo najslabije ovosezonsko izdanje Bijelo-plavih. Koliko je domaćin bio dobar i raspoložen, toliko su Bijelo-plavi ostali suzdržani i nedorečeni, pa ishod i nije mogao biti drugačiji. Okrećemo se sada domaćem dvoboju s Varaždinom koji je na rasporedu već u petak, 22. rujna s početkom u 18 sati. Tada će naša momčad morati biti puno bolja nego na Rujevici da bi navijači zadovoljni napustili Opus Arenu. Dakako da pod zadovoljstvom isključivo mislimo na pobjedu u predstojećem susretu.

Odvojiti se od Varaždinaca

Isprazne su već postale priče o tradicionalnom neugodnim suparnicima, kakvi su i Varaždinci kada gostuju u gradu na Dravi. Osječanima je to dobro poznato, kao i činjenica da su gosti i ove sezone kvalitetni i konkurentni za visok plasman. Trenutno je Osijek na 11, a Varaždin na 10 osvojenih bodova, pa međusobni ogled ima i dodanu vrijednost kako bismo se malo odvojili od izabranika Marija Kovačevića koji ne skrivaju želju za visokim plasmanom. S druge strane, nama je to i obveza, pa u tom kontekstu i gledamo na ogled koji nam slijedi, znajući da bi nam samo pobjeda popravila raspoloženje nakon izgubljenih utakmica s Dinamom i Rijekom. Protivnik je nedavno osvojio bod u Rijeci, nes(p)retno je izgubio od Hajduka, a dolazi nam ohrabren nakon slavlja protiv Istre u prošlom kolu. Mi pak imamo zadaću pružiti puno više nego na Kvarneru i vratiti pobjedničko ozračje u svoje redove. Kartoniranih igrača nemamo, a vidjet ćemo hoće li se ovoga tjedna u treninge uključiti kapetan Vedran Jugović koji je propustio utakmicu s Riječanima. Svakako je bitno da nam se u sastav vraća prvi strijelac Mijo Caktaš.