Svoj 63. rođendan 24. rujna slavi naš bivši igrač, u dva navrata i trener te nekadašnji sportski direktor NK Osijek.

Među onima koji su u Nogometnom klubu Osijek imali dvostruku ulogu je i Branko Karačić, rođen na današnji dan 1960. godine u Vinkovcima. Bio je naš višegodišnji prvotimac, tehnički vrlo potkovani veznjak koji za Bijelo-plave igrao u razdoblju od 1981. do 1987. Svakako se može reći da ostavio vrlo dobar dojam jer se prometnuo u jednoga od najvažnijih prvotimaca, kojega su navijači posebno pamtili po sjajnim prekidima i topovskom udarcu zbog čega je bio prava napast suparničkim vratarima. Stoga se nerijetko upisivao među strijelce (ukupno 28 golova) uz brojne asistencije suigračima. Znao je zabiti i sa 40-ak metara, pa smo svi u to vrijeme jedva čekali poneki „slobodnjak“ u opasnoj zoni.

Dvostruki trenerski mandat

Karijera ga je kasnije vodila u Hajduk, zatim u belgijske klubove Cercle Brugge i Gent, potom i u austrijski Linz. U svom trenerskom opusu na osječkoj je klupi bio u dva navrata. Prvo se to dogodilo 2003., a drugi je mandat imao 2011. godine. Imao je i kraće razdoblje na dužnosti sportskog direktora u Gradskom vrtu, tako da ga uistinu dosta toga veže uz NK Osijek. Trenutno je uspješni šef stručnog stožera BiH Premijer ligaša Posušja. Za njegov 63. rođendan želimo mu sve najbolje!