Kutjevčani su prvi postigli pogodak, no nikakvog iznenađenja nije bilo jer je na kraju Osijek pobijedio sa 4:1.

Domaćin je u Kutjevu prvi došao u vodstvo, no golovima Lovrića, Caktaša, Bralića i Miereza naša je momčad stvari postavila na pravo mjesto i nije bilo nikakvog iznenađenja u „Zlatnoj dolini“. Bijelo-plavi su s tri gola razlike pobijedili četvrtoligaša i dakako da nastavljaju natjecanje u nacionalnom Kupu.

Uvijek su zahtjevne utakmice u Kupu jer ako ne uđeš maksimalno ozbiljno možeš si zakomplicirati situaciju. Tako se i nama dogodilo da primimo pogodak iz jedne kontre, no momčad nam je dobro reagirala. Dominirali smo i kontrolirali utakmicu, imali čak 41 udarac na protivnička vrata, zabili četiri gola. I što je najvažnije, ostvarili smo pobjedu i za samopouzdanje uoči predstojećeg dvoboja protiv Slaven Belupa u prvenstvu, rekao je trener Stjepan Tomas.

Čestitke kutjevačkom gradonačelniku

U oba poluvremena Osijek je domaćinu dvaput zatresao mrežu, a pogodaka je moglo biti barem još toliko…

Ipak je to razina suparničke momčadi koja kako vrijeme odmiče tjelesno padne. To smo u nastavku znali iskoristiti. Imali smo stalni pritisak, stalno smo šutirali i praktički proslavili njihove vratare. No, prije svega bih čestitao gradonačelniku Kutjeva koji je zaigrao za svoju momčad, sigurno je jedan od boljih nogometaša među gradonačelnicima. Oni su stvorili lijepe uvjete na svom stadionu, zahvaljujem im i na gostoprimstvu i želim im puno sreće u nastavku sezone.

U subotu nas očekuje novi, neusporedivo teži ispit i to u gostima kod Slaven Belupa. Bit će i tamo itekako važno doći do pobjede.

Čeka nas teška i zahtjevna utakmica. Oni su izgubili od Dinama i Rijeke i pokušat će se „vaditi“ na nama. Moramo se dobro pripremiti za to gostovanje, neće biti nimalo lagano. Morat ćemo biti maksimalno ozbiljni i vjerujem ako budemo pravi da možemo tražiti bodove u Koprivnici.