Osječani u subotu navečer u Koprivnici žele prekinuti prvenstveni niz bez pobjede i vratiti se iz Podravine s bodovima.

Predstojećeg vikenda započinje drugi krug SuperSport Hrvatske nogometne lige. To znači da nam je protivnik Slaven Belupo s kojim smo i više nego uvjerljivo otvorili ovu sezonu, slaveći na Opus Areni s visokih 6:1. U 10. kolu došlo je vrijeme da se osječka i koprivnička momčad sastanu na stadionu Ivan Kušek-Apaš i to u subotu, 30. rujna, s početkom u 19,15 sati. To će biti drugo ovotjedno gostovanje Bijelo-plavih nakon što smo u utorak odradili dvoboj šesnaestine finala nacionalnog Kupa protiv četvrtoligaša Kutjeva.

Pobjeda bi dosta značila u svakom smislu

Još uvijek smo na tri pobjede u ligaškom natjecanju i to nas nikako ne zadovoljava, kao ni trenutna pozicija na ljestvici. Sada su iza nas četiri prvenstvene utakmice u kojima nismo ostvarili pun pogodak i vrijeme je da se taj niz prekine. Osijek je trenutno na petom mjestu s 12 bodova, dok su Koprivničani pretposljednji s upola manjim učinkom u odnosu na Tomasove izabranike. Dakako da to neće biti presudno u subotnjem ogledu koji Slaven Belupu dolazi poslije tri uzastopna poraza u HNL-u. Njihov novi trener Ferenčina svakako će nastojati mobilizirati momčad, a motiv domaćinu je i spoznaja da su teško stradali u srpnju kada su nam bili u gostima. Jasno je da osječki stručni stožer ovom prilikom ne može računati na Pušića koji ima tri žuta kartona, a vjerojatno ni za Koprivnicu neće biti spreman kapetan Jugović čije stanje nakon ozljede još nije optimalno. Pobjeda bi nam dosta značila u svakom pogledu i nadamo se da će oni koji dobiju trenerovo povjerenje prezentirati dobru i učinkovitu igru te da će ishod zadovoljiti i naše navijače.