Odlični Vukovarci su zasluženo došli do pobjede i plasmana u finale Memorijala Blage Zadre.

Potpuno zaslužena pobjeda Vukovara '91 u prvoj utakmici 10. Memorijala Blage Zadre. Naša je momčad bila daleko od očekivanja, što je trenutno vodeći prvoligaš iskoristio na najbolji način i pobijedio s 2:0. U 9. minuti Gonzalez je bio u prodoru i proigrao Knolla koji je s 20 metara neobranjivo naciljao lijeve rašlje. Lopta se od grede odbila u mrežu za pljesak s tribina jer je zaista to bio eurogol njemačkog centarfora. Drugi je pogodak viđen u 29. minuti. Mustedanagić je prošao kroz prorijeđenu osječku obranu i dolaskom u zonu šuta vrlo precizno, po podlozi, naciljao lijevi kut. Skromno izdanje u prvom dijelu Bijelo-plavi su nastojali popraviti pokušajima Lovrića i mladog Barišića. Međutim, prvo je Mandić dobro reagirao na svojim vratima, a potom se obrana Vukovaraca dobro snašla i otklonila opasnost.

Slabo izdanje Bijelo-plavih

U 50. minuti odlični Gonzalez je lukavim udarcem izvan šesnaesterca pogodio gredu. Mierez je potom pokušao smanjiti rezultat, ali je domaći vratar i tada bio uspješan. Na suprotnoj strani zaprijetio je Mustedanagić čiji je udarac neutralizirao Barešić. Šanse za Osječane imali su Lovrić, zatim Garmash i Jugović u istoj akciji kada su Vukovarci spašavali s gol-linije. U svakom slučaju, Vukovarci su odigrali odlično i pokazali da s pravom imaju ambicije ući u elitni razred hrvatskog nogometa, dok našeg novog trenera Zekića svakako očekuje dosta posla. Danas je to bilo slabo i nepovezano, što je motivirani protivnik iskoristio i pobijedio. Osijek je igrao u sastavu: Malenica (od 46. Barešić), Gržan, Bralić, Duarte, Drambayev (od 66. Zebec), Jugović (od 76. Barić), Fiolić, Pušić (od 66. Hiroš), Lovrić (od 66. Garmash), Caktaš (od 46. Nejašmić) i Barišić (od 46. Mierez).