Nail Omerović rođen je 20. listopada 2002. u Tuzli, a za prvu momčad Osijeka dosad je odigrao 27 utakmica.

Sretan rođendan ovoga petka želimo Nailu Omeroviću! Rođen je 20. listopada 2002. u Tuzli, odrastao u Gradačcu, također u susjednoj Bosni i Hercegovini, a ozbiljnim nogometom počeo se baviti tek sa 16 godina, što je stvarno raritet za nekoga tko profesionalno igra u ligi poput HNL-a. Do tada je igrao po školskim turnirima na malonogometnim turnirima, a prije toga je bio vrlo aktivan u karateu. No, čim se pridružio treninzima lokalnog ligaša Zvijezde, vidjelo se da bi mogao brzo napredovati što se i dogodilo. Prešao je u tuzlansku Slobodu, da bi ga ubrzo zapazili skauti NK Osijek i pozvali (tada) u Gradski vrt.

Poms mu prvi pružio šansu

Omerović u to vrijeme još nije bio punoljetan, pa se čekalo na potpis ugovora s Bijelo-plavima, no nije bilo upitno da će dočekati svoju šansu. Zaigrao je prvo za juniore, potom postao jedan od najzapaženijih igrača u redovima Osijeka II i samo se čekala prava prigoda da se probije među prvotimce. Dogodilo se to u trenerskom mandatu Renea Pomsa, a debi je imao 29. siječnja ove godine u domaćoj pobjedi 2:0 nad Goricom kada je odradio završne minute na terenu. Do sada je skupio 27 nastupa za našu prvu momčad, najčešće na poziciji desnog bočnog, iako smo ga gledali i u nekim drugim ulogama. Zabilježio je dvije asistencije i nadamo se kako će uskoro stići i prvijenac kada je riječ o golovima. Ugovor s Osijekom ima do ljeta 2026. godine, a ovom mu prilikom želimo sve najbolje i neka mu se u rođendansku proslavu uklopi i dobar rezultat s Poljuda!