Odlični su igrači bili Bakir Beširević i Almir Turković koji 3. studenoga slave rođendan.

Baš su obojica ostavili dubok trag u vrijeme kada su nosili bijelo-plavi dres. I zato im s posebnim zadovoljstvom želimo sretan rođendan, ovoga 3. studenoga! Našim bivšim istaknutim prvotimcima Bakiru Bešireviću i nešto mlađem Almiru Turkoviću. Baka je donedavno bio i klupski rekorder po broju nastupa za Nogometni klub Osijek, a skupio ih je 327 od ljeta 1992. kada je stigao iz mostarskog Veleža do lipnja 2002. kada je napustio Gradski vrt. Znači, cijelo je desetljeće proveo u gradu na Dravi, izuzev jedne kraće šestomjesečne epizode koju je imao u momčadi nekadašnjeg prvoligaša Pazinke. Bio je polivalentan igrač, po ukusu i volji svim trenerima, pa je odmah stekao status standardnog i nezamjenjivog člana najbolje postave kroz sve generacije u spomenutom razdoblju. Postigao je i 52 gola, a općenito govoreći bio je jedan od najboljih igrača Osijeka u eri HNL-a… Ovoga mu je petka 58. rođendan i želimo mu da i dalje uživa u sretnom obiteljskom okruženju u Bosanskoj Posavini.

Još jedan ljubimac navijača

Turković je također zaslužio status onih o kojima se i dalje priča, bez obzira što je prošlo već dosta godina otkako se igrački umirovio. Uvijek je rado viđen u našem gradu, među osječkim navijačima koji jako dobro pamte njegove bravure na zelenom terenu. Kod nas je došao tijekom 1999. prethodno se iskazavši kao napadač Zadarkomerca. Odigrao je 104 službene utakmice, u strijelce se upisao 29 puta tijekom četiri sezone koje je proveo među Bijelo-plavima. Tri su bile u „komadu“, a jednu je odradio vrativši se iz Hajduka 2005. godine. Uvijek je Ture bio ljubimac publike zbog načina na koji je igrao, budući da je u svakom nastupu ne samo pridonijeti momčadi nego i unijeti malo onog nogometnog šarma i romantike što gledateljima sve češće nedostaje. Svojim je driblinzima i „lažnjacima“ izluđivao suparničke braniče, a karakternim osobinama je naprečac osvojio simpatije i suigrača i navijača. Posljednjih godina bio je jedan od skauta NK Osijek, a naša je želja u povodu 53. rođendana da ga i nadalje što češće viđamo onako vedrog i nasmijanog i u njegovu Sarajevu i kod nas u Slavoniji.