Nekada je Petrović bio kapetan Osijeka, imao je uspješnu igračku karijeru, kao i onu na dužnosti sportskog direktora. 

Istini na volju, nema baš puno nekadašnjih igrača Osijeka koji se mogu podičiti time da su igrali u najjačim europskim ligama. Jako je teško doći u društvo popularne „Petice“, a jedan od onih koji se može pohvaliti da su osjetili jačinu i draži nekog takvog prvenstva je bivši kapetan Bijelo-plavih Alen Petrović koji upravo danas slavi rođendan. Stoga mu, prvenstveno, u ime našeg kolektiva čestitamo i želimo sve najbolje, a one koji su nešto mlađi ili pak slabije prate nogomet informiramo da je ovaj 54-godišnjak svojedobno igrao u njemačkoj Bundesligi, u redovima Bochuma. Prethodno je bio i u Portugalu (Belenenses), dok je na domaćoj sceni, osim u dresu matičnog kluba, jedno vrijeme nastupao za zagrebačku Croatiju (Dinamo) i Slaven Belupo.

Debitirao još u Jugoligi

Za NK Osijek je debitirao još u vrijeme bivše Jugoslavije kao jedan od najdarovitijih juniora. Već tada se izborio za status prvotimca, a dakako da je bio nezamjenjiv u prvim sezonama HNL-a, ubrzo dočekavši da postane i kapetan. Alen je uvijek imao respekt suigrača, a i nije mu izostao ni sasvim konkretan doprinos momčadi. Od 1989. do 1994. te u natjecateljskoj 2000/2001 ukupno je odigrao 119 utakmica u osječkom sastavu i postigao 32 gola iako je češće igrao na defanzivnim pozicijama nego što je bio orijentiran prema naprijed. Po svršetku karijere dobio je povjerenje u obnašanju dužnosti sportskog direktora koju je imao u dva mandata. Sigurno je napravio puno dobrih stvari u tom razdoblju, prvenstveno kada je riječ o dovođenju kvalitetnih pojačanja i unosnim inozemnim transferima.