Kristian Fućak vrlo je dobro započeo ovu sezonu, ali ga je zaustavila ozljeda koljena zbog koje je morao na operaciju.

Kada je Kristian Fućak iz riječkog Orijenta 1919 dolazio u Gradski vrt, a bilo je to u zimu prošle godine, vjerovali smo kako je Osijek dobio igrača koji će ozbiljno „zaoštriti“ konkurenciju u napadu Bijelo-plavih. I dalje smo takvog uvjerenja, pa je prava šteta što se dečko s riječkog Grobnika ozlijedio na samom početku sezone, u europskoj utakmici s Adanom koju smo odigrali u Turskoj. Stradali su prednji križni ligamenti i dakako da je bio nužan operativni zahvat nakon kojega se Fućo uspješno oporavlja i svakodnevno odrađuje svoje terapije. Danas slavi svoj 25. rođendan i koristimo priliku poželjeti mu sve najbolje, prvenstveno kada je zdravlje u pitanju, a onda će već doći i sve ostalo!

Prvijenac na otvorenju Opus Arene

Za NK Osijek je debitirao u drugoj polovici siječnja 2022. u domaćem ogledu sa Slaven Belupom, a od tada je nastupio u 23 utakmice, budući da je u međuvremenu imao i razdoblje koje je proveo na posudbi u redovima Gorice. Maksimalno ga je iskoristio te svojim zapaženim igrama i golovima ponovno navijestio kako bi trebao biti osvježenje i u osječkoj momčadi. Startao je pogotkom na otvorenju Opus Arene u dvoboju s Koprivničanima, da bi ga ubrzo nakon toga zaustavila neugodna ozljeda. No, Kristian je pravi borac i sigurno će se vratiti pun optimizma na zelene terene, vjerujući u svoje mogućnosti i kvalitetu.