Jasmin Džeko bio je jedan od najboljih desnih bekova u povijesti Bijelo-plavih.

Kada se među nešto starijim navijačima Osijeka spomene Jasmin Džeko, mišljenja su nepodijeljena. Ovaj rođeni Dobojlija sigurno je među onima koji se posebno i duže pamte jer je načinom, odnosno stilom igre i dakako učinkom osvojio srca fanova Bijelo-plavih u vrijeme dok je igrao u našem Klubu. Igrao je na poziciji klasičnog desnog beka, dakle nije bio ni centarfor ni plemeniti veznjak, ali je puno konkretnih stvari donio tadašnjoj momčadi koja je uspješno nastupala u Jugoligi. Visok i jak, pravi „mangup“ na terenu i izvan njega, plijenio je pozornost svojim prodorima uz aut-liniju, udarcima s distance i centaršutevima, a nije baš ni dopuštao protivničkim krilima da se naigraju pokraj njega, što se tiče defanzivnih zadaća koje je primarno morao imati.

Odradio dva ugovora u Gradskom vrtu

Rođen je 15. studenoga 1958. i upravo danas (srijeda) slavi svoj 65. rođendan. Dakako da mu tim povodom želimo sve najbolje, nadajući se i skorašnjem susretu na Opus Areni. Htio je Đele doći i na oproštaj od Gradskog vrta, ali su ga tada spriječile trenerske obveze, no poručio je kako u svakom slučaju želi doživjeti atmosferu na našem novom stadionu. Što se tiče njegovog boravka u Osijeku, stigao nam je iz dobojske Sloge u ljeto 1980. i odradio dva ugovora u našoj sredini (između toga je jednu sezonu proveo u zagrebačkom Dinamu), odigravši pritom 182 službene utakmice uz 29 postignutih golova, što je svakako lijepa brojka s obzirom na ulogu koju je imao. Vrijedno je spomenuti kako je ostvario i dva nastupa za A reprezentaciju bivše države, a bio je i strijelac protiv Rumunjske u Bukureštu. Od 1989. živi i radi u Austriji, ostavši u nogometu.