Derbi na maksimirskom stadionu bit će odigran u subotu s početkom u 17,30 sati.

Vjerujemo da će reprezentacija Hrvatske uspješno okončati kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo iduće godine i pobjedom nad Armenijom izboriti plasman na još jedno veliko natjecanje. Što se, pak, klupskog nogometa tiče, idućega vikenda slijedi nam drugi ovosezonski derbi s Dinamom, ovaj puta na gostujućem terenu. Utakmica je na rasporedu u subotu, 26. studenoga, s početkom u 17,30 sati. Svakako je riječ o pravom izazovu za našu momčad koja je proteklih dana bila dosta „okrnjena“ na treninzima izostankom veće broja reprezentativaca, ali je trener Zekić unatoč tomu odradio onaj dio aktivnosti koje je planirao tijekom reprezentativne stanke. Za koji dan slijedi ponovno kompletiranje redova, kada će se moći i konkretnije uigravati sastav koji će istrčati u Maksimiru.

Fiolić i Omerović ne konkuriraju za momčad

Ono što je već sada izvjesno odnosi se na siguran izostanak dvojice naših prvotimaca. Riječ je o Fioliću i Omeroviću koji su protiv Lokomotive u prošlom kolu zaradili treći žuti karton. Iz istoga razloga Dinamo protiv nas neće moći računati na Ristovskog i Kulenovića. Iako nas očekuje neupitno težak dvoboj protiv aktualnog prvaka, jasno je da u svakoj utakmici želimo učiniti što je više moguće, pa tako i u predstojećoj. Ni Dinamo zasigurno nije do sada bio na razini koju su Modri priželjkivali, učinak im je također nešto slabiji u odnosu na prethodne sezone, ali se time ne zavaravamo. U Zagrebu se uvijek morao posao odraditi uz maksimalnu borbenost i zajedništvo na terenu, što i sada prvenstveno želimo od naših igrača. Caktaš nam je imao virozu proteklih dana, Gržana je mučila ozljeda koja ne bi trebala biti teže prirode, pa se nadamo kako neće biti novih izostanaka u odnosu na prethodno spomenute. Dinamo je trenutno treći s 24 boda iz 13 odigranih susreta, dok je Osijek na petoj poziciji s 22 boda iz 15 utakmica. Kada su prošli puta igrala ova dva kluba (početkom rujna), Zagrepčani su na Opus Areni pobijedili s 3:2, nakon našeg vodstva od 2:0 do 70. minute i vrlo dvojbenih sudačkih odluka nakon kojih smo iskazali i javno nezadovoljstvo, baš kao i naši navijači.