U subotu su odigrane dvije utakmice HNL-a Kadeta i Pionira. Zabilježen je polovičan učinak.

Pioniri su u subotu od 12:30 sati dočekali Lokomotivu u utakmici 15.kola HNL-a. Lokomotiva je prije ovog susreta imala svega bod više od bijelo-plavih i bila je za stepenicu više na prvenstvenoj tablici. Osječanima je ova utakmica bila prilika da se malo odvoje od sredine tablice i konačno približi vrhu. Utakmica je dobro počela za Pionire koji su vrlo brzo ostvarili prednost od dva pogotka razlike. Prvo je za 1:0 pogodio Mislav Dogan u sedmoj minuti, a nakon njega i Ivan Lozić u 15.minuti. Tada se činilo da će Osijek izboriti glatku pobjedu nad gostima, no preokret je nagovijestio pogodak Tibora Kantocija u 35.minuti kojim je Lokomotiva smanjila na 2:1. Osječani su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću. Šok se dogodio odmah na samom početku drugog poluvremena kada u 46.minuti gosti dolaze do izjednačenja. Strijelac za 2:2 bio je Josip Palić. Nakon tog pogotka gledali smo izjednačeni nogomet, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 62.minuti kada su „Lokosi“ potpuno preokrenuli susret i poveli s 2:3. Pogodak za pobjedu postigao je Jurica Šoštar. Nažalost, bijelo-plavi su izgubili dobivenu utakmicu i ostali su na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Nakon Pionira imali smo priliku pogledati i utakmicu Kadeta koja je bila također bogata golovima. U ovoj se utakmici dogodio isti scenarij kao u prethodnoj samo su se uloge zamijenile. Gosti su rano poveli s 0:2 golovima Nikole Krajinovića i Ivana Skansija. Nakon prvotnog šoka, bijelo-plavi su ubacili u brzinu više i prvo smanjili rezultat u 32.minuti na 1:2. Strijelac je bio Ivan Jakić. Izjednačenje donosi Bruno Ivić pogotkom na samom kraju prvom poluvremena na koji se otišlo s rezultatom 2:2. Potpuno preokret Osijeka dogodio se u 74.minuti kada je za Kadete nakon ulaska u igru u drugom poluvremenu zabio Hrvoje Crnčan. Bio je to pogodak vrijedan tri boda i s kojim se Osijek približio Lokomotivi na samo bod zaostatka. Kadeti su trenutno šesta momčad prvenstva.

U nastavku teksta možete pročitati sažeto o utakmicama.