Slavko Bralić jedan je od najiskusnijih i najstandardnijih prvotimaca Bijelo-plavih.

Rođendan ovoga petka, 15. prosinca, slavi jedan od naših najstandardnijih prvotimaca Slavko Bralić. Ovo mu je 31., budući da je rođen 1992. godine, a svi u NK Osijek mu želimo puno zdravlja, sreće, dakako i sportskih uspjeha s Bijelo-plavima! U prošlom nam je kolu svojim golom donio bod u Varaždinu, iako mu je, kao stoperu, prvenstvena zadaća vezana uz što bolji učinak u defanzivi. Za Osječane je odigrao 85 natjecateljskih utakmica, a jedan je od onih koji je zaigrao i u Gradskom vrtu i sada na Opus Areni. Naime, u slavonsku je metropolu stigao 2013. iz Solina i zadržao se dvije sezone, nakon čega je potražio nove izazove, nastupajući za inozemne klubove.

Značajno igračko iskustvo

Poslije odlaska iz Osijeka igrao je tri godine za Široki Brijeg, put ga je potom odveo u Azerbajdžan gdje je bio dio momčadi Neftchija iz Bakua, ali se tamo zadržao samo šest mjeseci. Uslijedio je odlazak u Larisu, u dosta jaku grčku ligu, da bi u veljači 2020. pristupio novosadskoj Vojvodini u kojoj se promovirao u jednog od bolji igrača Superlige Srbije. Tamo je ostao sezonu i pol, da bi u ljeto 2021. ponovno došao među Osječane, potpisavši ugovor do lipnja 2024. Prošle je zime nakratko otišao na polugodišnju posudbu u Goricu gdje je bio jedan od najzaslužnijih za njihov ostanak u HNL-u, pa je bio logičan povratak ovaj puta na Opus Arenu. Pokazalo se da je standardan u našoj obrani, a nerijetko ga vidimo i u opasnim situacijama pred suparničkim vratima. Brale, sretan ti rođendan!