Prvoga danas siječnja 1968. rođen je najbolji i najpoznatiji osječki nogometaš svih vremena.

Sretan rođendan prvog dana Nove godine želimo Davoru Šukeru! Dovoljno je reći da je najbolji osječki nogometaš svih vremena, jedini koji je doživio planetarnu slavu doslovno diljem svijeta, nakon što se okitio titulom najboljeg strijelca Svjetskog prvenstva 1998. u Francuskoj. Tada je Hrvatska osvojila svoje prvo veliko odličje, broncu na Mundijalu, a Davor je bio među najistaknutijim igračima turnira. Toliko je sjajnih pogodaka zabio za našu reprezentaciju, da je naprosto ostao igrački neponovljiv. Umijeće zabijanja potvrđivao je i u Sevilli, Real Madridu, Arsenalu… dakle na najvećoj klupskoj europskoj sceni. Rođen je 1. siječnja 1968. u Osijeku i danas slavi 56. rođendan.

Najbolji strijelac „Vatrenih“ ikada

Karijeru je započeo i gradio u NK Osijek i već u mlađim kategorijama bilo je jasno da je Šuki predodređen za velike stvari. Zablistao je na Svjetskom juniorskom prvenstvu 1987. u Čileu, na kojem je bio Srebrna kopačka, a u bijelo-plavom dresu postao je prvi Osijekov igrač u povijesti kojem je pripalo individualno priznanje najboljeg strijelca Lige, one bivše Savezne. Skupio je 91 nastup u matičnom klubu i u tom je razdoblju postigao 40 golova. Najbolji je strijelac „Vatrenih“ ikada, bio je proglašen i najistaknutijim sportašem Hrvatske, biran u idealnu jedanaestoricu i europskog i svjetskog prvenstva, a obnašao je i funkciju predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza uz zapaženu ulogu i u tijelima UEFA.