Damir Vuica svojom je srčanošću i pristupom na terenu uvijek imao respekt među navijačima.

Navijači su uvijek voljeli srčane igrače koji su spremni u svakoj utakmici dati sve od sebe i kojima se nikada nije moglo prigovoriti na zalaganju i borbenosti. Zato je respekt kod naših fanova prema Damiru Vuici neupitan i logičan s obzirom na njegov odnos prema nogometu općenito. Osim toga, bivši kapetan Osijeka je ostavio značajan trag i po broju nastupa među Bijelo-plavima što potvrđuje i činjenica da je nakon Mile Škorića i Bakira Beširevića najčešće bio na terenu u dresu najpopularnijeg osječkog sportskog kolektiva. Ukupno je odigrao 295 natjecateljskih dvoboja, a postigao je kao stoper i 13 golova.

Igrač, „tehniko“, pa skaut

Vuica je, inače, dijete NK Osijek, budući da je prošao mlađe klupske kategorije, a još 1990. potpisao je svoj prvi profesionalni ugovor. Zdravstveni su ga problemi nakratko zaustavili u igračkom napredovanju, ali je nakon oporavka brzo postao prvotimac. Igrao je u nekoliko navrata za našu momčad: od 1992. do 1994., zatim od 1997. do 2002. i u konačnici od 2005. do 2008., prije nego što je završio karijeru. Jedno je vrijeme nakon toga bio angažiran kao klupski „tehniko“, dok se posljednjih godina posvetio skautskom poslu. Sve ovo pišemo u povodu njegova 52. rođendana kojega slavi upravo danas, 17. siječnja. Vuja, želimo ti sve najbolje!