Golovima Omerovića i Miereza naša je momčad u drugom poluvremenu okrunila dobru igru i zaslužila pobjedu.

Najbolju kontrolnu utakmicu Bijelo-plavi su odigrali na kraju istarskih priprema. Bili su bolji od mađarskog Fehervara od početka, pa sve do kraja susreta, stoga je konačnih 2:0 apsolutno realan ishod „generalke“ uoči skorašnjeg nastavka sezone. Omerović je u 13. minuti ostao bez zuba nakon što ga je udario suparnički igrač u kaznenom prostoru, ali nije dosuđen jedanaesterac. Potom su u situacijama da učine nešto više bili Bukvić i Lovrić, da bi u 27. minuti jedina prijetnja našim vratima došla nakon neopreznog pogrešnog dodavanja Mkrtchyana kada Kastrati nije uspio matirati istrčalog Malenicu jer je promašio okvir vratiju. U završnici prvog dijela prvo je Toth jedva zaustavio vrlo neugodan udarac Omerovića, da bi potom sudac propustio dosuditi, svi smo bili takvog uvjerenja, kazneni udarac nakon jednog prekršaja nad Mierezom. U nastavku iste akcije pucao je Lovrić, a mađarski vratar još jednom dobro reagirao.

MEĐUNASLOV = Lijepe akcije za golove

U drugom dijelu su Mađarima prvi priprijetili Nejašmić i u dva navrata Lovrić, međutim, rezultat se nije mijenjao sve do 69. minute kada smo zasluženo došli u vodstvo. Nejašmić je idealno proigrao utrčalog Omerovića koji izlazi sam ispred Totha i rutinski zabija za 1:0. Bukvić je imao potez previše u jednoj od idućih situacija koje su „mirisale“ na nešto ozbiljnije, da bi novi pogodak uslijedio u 80. minuti. Pušić je loptu dao u šesnaesterac za Branštetera koji je također dobro reagirao i u središnjici pronašao Miereza, a ovaj iz blizine ne propušta pravu prigodu za povećanje vodstva. Jedini pokušaj da i oni nešto naprave u nastavku Mađari su imali preko Szabe u samome finišu dvoboja kada je Malenica praktički imao i prvu ozbiljniju intervenciju tijekom svih 90 minuta. Vrijedi pohvaliti našu momčad jer je odigrala kvalitetno i s dosta energije, pa zadovoljni krećemo natrag prema gradu na Dravi.