Naš je 20-godišnji stoper otkupljen od armenskog Ararata i obvezao se na dvoipolgodišnju vjernost Bijelo-plavima.

Naš mladi stoper Styopa Mkrtchyan i službeno je postao igrač Nogometnog kluba Osijek. Uspješno su završeni razgovori s njim i Araratom Armenia, pa je 20-godišnji A reprezentativac svoje države prihvatio ponudu Bijelo-plavih i potpisao vjernost do ljeta 2026. Kao što je poznato, Mkrtchyan je na Opus Arenu stigao na posudbu prošloga ljeta kada ga je doveo tadašnji sportski direktor Ivica Kulešević. Do sada je u osječkom sastavu skupio 15 službenih nastupa, 9 u prvenstvenim utakmicama, 4 u kvalifikacijama Konferencijske lige i još dva u nacionalnom Kupu. Postigao je jedan pogodak i to u vrlo uzbudljivom remiju s Istrom 1961 u Puli (4:4).

Standardni reprezentativac Armenije

Ono što je svakako bitno istaknuti odnosi se na činjenicu da je Styopa standardan u najboljoj armenskoj vrsti. Do sada je participirao 15 puta u njihovim redovima, a odigrao je i oba susreta protiv Hrvatske u proteklim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Vidjelo se tada da nam Armenci s njim u obrambenoj liniji uopće nisu bili lagan „zalogaj“, što je još samo pojačalo želju i odlučnost da ga na duže vrijeme zadržimo u našoj sredini. Ljevak je, visok 190 centimetara i kao i svaki drugi mladi igrač u svom sazrijevanju ima i lošijih trenutaka na terenu, ali je uvijek spreman dati sve od sebe i na treningu i na utakmicama. Taj profesionalni pristup ima od prvog dana i sigurni smo da će ga zadržati i ubuduće.