Ovoga četvrtka, 25. siječnja, slavljenici su vršnjaci iz naše svlačionice, rođeni 1999. godine.

Imamo dva rođendana ovoga četvrtka, 25. siječnja među našim prvotimcima. Čestitke uz najbolje želje idu Darku Nejašmiću i Petru Pušiću koji su i vršnjaci, budući da su obojica rođeni 1999. godine. Neja nam je u Klub stigao u ljeto 2021. iz Hajduka, tada na posudbu, da bi potom uslijedio otkup ugovora i potpis za NK Osijek do kraja lipnja 2025. Standardni je prvotimac, pa je skupio 87 natjecateljskih nastupa, postigao 8 golova i tomu dodao i 3 asistencije. Za nas je prvi puta zaigrao 16. srpnja '21 protiv Šibenika u Gradskom vrtu, u pobjedi od 3:0. Izuzev u ponekom razdoblju kada je prisilno izostajao zbog ozljeda, praktički je stalno u početnoj jedanaestorici kod svih trenera koji su nam bili na klupi. Nogometno je odrastao u akademiji splitskog Adriatica, a kada je zaigrao na prvoligaškoj sceni, izborio se za reprezentativni status u nacionalnim selekcijama U-19 i U-21.

Ugodan osjećaj u srcu Slavonije

Puška je rođeni Švicarac iz Schafhausena i pristupio nam je prije početka aktualne sezone. Osijek ga je i prije toga imao „na radaru“, a kako je i on izrazio želju za promjenom sredine, iz Grasshoppersa je stigao na Opus Arenu. U švicarskom je klubu skupio gotovo 200 nastupa, a otkako je stigao među Bijelo-plave sudjelovao je u 22 utakmice, postigao je jedan pogodak i to protiv Rijeke na Rujevici, no ubilježio je pet asistencija. Treneri su ga koristili na više pozicija, na što je navikao još kao istaknuti mladi reprezentativac Švicarske. Drago nam je da se u srcu Slavonije osjeća dobro i ugodno te mu kao i Darku želimo i ubuduće sve najbolje za njihov 25 rođendan!