Petar Brlek je rođen prije točno 30 godina, a u Osijeku je do sada skupio 60 službenih nastupa.

I dalje smo u čestitarskom raspoloženju, što se tiče rođendana naših nogometaša. Okrugli trideseti ovoga ponedjeljka slavi Petar Brlek, rođen 29. siječnja 1994. u Varaždinu. Dosta je toga Brla prošao u svojoj igračkoj karijeri, stekao je pritom i puno iskustva, a startao je u NK Varteks. Potom je prešao u Slaven Belupo iz kojega je ostvario svoj prvi inozemni transfer u poljsku Wislu. Odlične igre u tom klubu omogućile su mu angažman u Serie A u redove Genoe iz koje je išao na posudbe u švicarski Lugano i Ascoli. U jednoj od najjačih liga Europe zaigrao je u pet utakmica. Iz Genoe je u zimu 2021. stigao u NK Osijek s važećim ugovorom do ljeta ove godine.

Kad on zabija – Osijek pobjeđuje

Skupio je točno 60 nastupa za Bijelo-plave, a ta bi brojka zasigurno bila dosta veća da ga nisu poremetile ozbiljnije ozljede zbog kojih je morao duže biti izvan treninga i momčadi. Postigao je dva pogotka: prvi praktički odmah po dolasku i to Koprivničanima u Gradskom vrtu, a drugi puta je suparničku mrežu zatresao ove sezone na Poljudu. Oba puta Osijek je osvojio sva tri boda i to bez primljenog pogotka (3:0 i 2:0). Igrao je na više pozicija, najčešće kao defanzivni vezni iako je uskakao i na mjesto stopera, baš kao i prošle subote protiv Rudeša. Petru želimo sve najbolje, puno zdravlja i dobru formu do kraja sezone!