Naš mladi vratar ove je srijede napunio 21 godinu, a jedna od želja sigurno mu je debitirati na vratima prve momčadi.

Sretan rođendan ove srijede, 7. veljače, želimo našem vrataru Franku Koliću! Rođen je 2003. godine u Puli, a inače je iz istarskog gradića Svetvinčenat. Pozornost na svoj potencijal skrenuo je braneći u mlađim kategorijama Istre 1961, pa se našao i na radaru naših skauta, a potom je dogovoren i njegov dolazak u Gradski vrt, u ljeto 2018. godine. Branio je za kadete i juniore u našoj nogometnoj Školi, potom stjecao iskustvo na vratima Osijeka II s 28 nastupa. Prva mu je posudba bila u redove HNK Vukovar 1991 gdje je potvrdio kvalitetu u 30 utakmica koliko ih je skupio u ambicioznoj momčadi iz grada-heroja.

Mladi reprezentativac Hrvatske

Prošloga ljeta pružila mu se prilika braniti u najjačem stupnju natjecanja susjedne Bosne i Hercegovine, stoga je rado prihvatio poziv iz Posušja gdje je također bio ustupljen. Branio je 14 puta tijekom polusezone, da bismo ga potom vratili na Opus Arenu. Mladi je reprezentativac Hrvatske, pozivan u selekciju U-21, a bio je standardan među onima koji su nastupali u kategoriji U-19. Još čeka na svoju prvu službenu utakmicu u najboljem sastavu Bijelo-plavih, trenutno je pričuva odličnom Marku Malenici i strpljivo iščekuje debi. Neka ga samo posluži zdravlje, za sve drugo će se on sam potruditi i potvrditi da u njemu imamo pouzdanog čuvara mreže za duže razdoblje.